Jdi na obsah Jdi na menu
 


Najeďte na text Legend Mode a uvidíte změnu
Celé jméno: Nick Russell (Bowen)
Označení Strážce: Red Mystic Ranger, Red Legend Warrior, Red Dragon Fire Ranger
Zbraně: Magi Hůlka - Mód Meče, Mystic Force Fightery, Mystická Lví Hůl
Příslušenství: Mystic Morfér, Mystic Racer, Mystic Speeder, Fire Heart
Zordy: Mystic Phoenix, Mystic Firebird, Brightstar

Nick je nový ve městě a původně přijel do Briarwoodu, aby žil se svou sestrou. Stráví většinu svého času jízdou a prací na svém motocyklu. Zatímco byl první, kdo promluvil na starého muže  a přesvědčil ostatní, aby ho následovaliri, byl posledním, který spoutal kouzlo a stal se Strážcem. Jak Nick ukázal vedení vystoupením, aby pomohl starému muži, Udonna veděla, že on je ten, který je předurčen vést tým jako Červený Strážce. Se svou mystickou silou může kontrolovat oheň, který mu dává zuřivé pohyby. Nick má unikátní mentální spojení s Koraggem. Koragg byl schopen k němu mluvit uvnitř jeho hlavy a nakonec toho byl schopen i Nick.

Nick sebou nosí červenou dětskou přikrývku, která je jeho jediným pojítkem ke skutečným rodičům. Když byli Strážci uneseni Imperiousem k vysátí jejich sil Legendárních Válečníků, Udonna si všimla Nickovy přikrývky a uvědomila si, že on je její ztracený syn Bowen. Velká bitva mezi podzemím a Mystickými Kouzelníky, Nick byl ještě batole. Udonna dala Daggeroovi dítě, aby ho dostal do bezpečí, ale byl zastaven zrádcem Calindorem. Dítě nakonec skončilo u Phinease a ten ho vzal do lidského světa. Udonna šla zachránit svého dlouho ztraceného syna, kterého měla celou tu dobu přímo pod nosem a ostatní Strážce a zjistila, že Koragg  je ve skutečnosti Leanbow, Nickův otec. Nick si nebyl jistý, jak má cítit, že Udonna je jeho matka, ale na to nebylo příliš času, protože se Udonna vydala hledat Leanbowa. Když se objevilo Deset Terorů, Daggeron odhalil Nickovi, že jdou po něm -- Osvíceném. Protože byl synem mocného kouzelníka a úžasné čarodějky, byl on předurčen k zastavení Terorů.

Když Oculous zaútočil na město, jejich drak Fire Heart se spojil s Nickem, aby se stal Červeným Ohnivě Dračím Strážcem a porazil Terora. Chvíli Nick nerozuměl, jak jeho otec mohl udělat tolik hrozných věcí, ačkoliv byl pod kouzlem. Když byl Pán ve své konečné podobě, převzal kontrolu nad Nickovým tělem a rozpoutal děs ve vesnici v magické realitě. Nick se transformoval do Koraggova brnění Rytířského Vlka a bojoval s Leanbowem a zničili Rootcore. Poté Leanbow přestal bojovat a ukázal Nickovi svou lásku a Pán opustill Nickovo tělo. Poté Nick porozuměl, čím si prošel jeho otec. Když vzal Pán Strážce do temné dimenze, byl on jediný schopen bojovat s Pánem, aby se dostali zpět dolidského světa. Se svými kolegy společně porazili Black Lance. S pomocí mystické komunity a lidí z města, získal zpět své síly se svými rodiči a přátely a byli schopni porazit Pána. Po boji, Nick odjel z města a Madison chtěla vědět, jestli se někdy vrátí pro své přátele nebo pro ni. Dal ji svou přikrývku a slíbil, že se pro ni vrátí. Opustil město spolu se svými rodiči Udonnou a Lenabowem na motocyklech a jeli navštívit jeho adoptivní rodiče.

Najeďte na text Legend Mode a uvidíte změnu
Celé jméno: Xander Bly
Označení Strážce: Green Mystic Ranger, Green Legend Warrior
Zbraně: Magi Hůlka - Mód Sekery, Mystic Force Fightery, Mystická Lví Hůl
Příslušenství: Mystic Morfér, Mystic Racer
Zordy: Mystic Minotaur, Mystic Lion

Xander má vítězný úsměv a je obyčejně schopen okouzlit někoho, aby udělal to, co on chce, označován Nickem jako "Pan Osobnost". Volný čas rád tráví skateboardingem a jinak se válí na pohovce v Rock Poriu. Před lety se přestěhoval do Států z Austrálie. Nikdy si nezískal přátele, byl vybírán poslední při hrách a vysmívali se mu kvůli přízvuku. Nakonec se spřátelil s Chipem, Madison a Vidou. Rozeného vůdce Udonna vybrala, aby se stal Zeleným Strážcem. Je ho mystická síla velí přírodě. Xander a Vida byli schopni získat bednu, ve které bylo skladováno vejce Fire Hearta. Když se objevil Daggeron jako učitel Strážců, Xander nebyl příliš nadšen, ale našel uvnitř sebe sílu, aby získal Svalové Brnění. Pod Xanderovým jistým exteriérem, je trochu nejistý, ale s pomocí svých přátel je schopen si důvěřovat. Když se Nick cítil sám, protože oba jeho nalezení rodiče mu zase byli vzati, Xander ho svou zkušeností se samotou přesvědčil, že není sám a že oni jsou také jeho rodina. Se svými kolegy porazil Black Lance. S pomocí mystické komunity a lidí z města, získal s Udonno, Lanbowem, Daggeronem a svými přátely zpět své síly a byli schopni porazit Pána. Poté byl povýšen na manažera Rock Poria a naposledy byl viděn, jak zaškoluje mystickou bytost
Najeďte na text Legend Mode a uvidíte změnu
Celé jméno: Madison Rocca
Označení Strážce: Blue Mystic Ranger, Blue Legend Warrior
Zbraně: Magi Hůlka, Mystická Lví Hůl
Příslušenství: Mystic Morfér, Mystic Racer
Zordy: Mystic Mermaid, Mystic Lion

Madison je introvertní člen skupiny. Téměř vždy u sebe má svou kameru a nejlépe se vyjadřuje skrze své filmy. Ačkoliv Madison vypadá plachá, byla ona ta, která konfrontovala Nicka a snažila se ho přesvědčit, aby zůstal v Briarwoodu a byl Strážcem. Má skutečné srdce a je tu pro své přátele, což ji kvalifikovalo být perfektním adeptem na Modrou Strážkyni. Ona je klidné ditě a iobčas vzhlíží ke své sestře Vidě, která je více na pártry. Se svou mystickou silou, může ovládat kapaliny k odplavení zla. Když ji Nick označil za předvídatelnou a stále stejnou, vyzvala se, že bude více vycházet  a promluví s klukem. Ale když se ho snažila ochránit, byla změněna v kámen. Když Nick odvrátil kouzlo, omluvil se Madison, že jí řekl, že je pořád stejná, ale ona mu řekla, že je v po řádku udělat změnu.

Překonala strach ze žab, když ji sledoval Daggeron jako žába. Madison zlomila kletbu polibkem a transformovala ho zpět v Daggerona. Cítila porozumění k Jenjimu, když se všichni zajímali o Fire Hearta, uhjistila ho, že je potřeba a on ji pomohl proti Screamerovi. Se svými kolegy společně porazili Black Lance. S pomocí mystické komunity a lidí z města, získala s Udonnou, Lanbowem, Daggeronem a svými přátely zpět své síly a byli schopni porazit Pána. Když se snažila přesvědčit Nicka, aby se vrátil do Briarwoodu, až navštíví své adoptivní rodiče, téměř přiznala, že ho chce zpátky. Nick ji dal svou dětskou přikrývku a slíbil, že se pro ni vrátí.

Najeďte na text Legend Mode a uvidíte změnu
Celé jméno: Charlie "Chip" Thorn
Označení Strážce: Yellow Mystic Ranger, Yellow Legend Warrior
Zbraně: Magi Hůlka - Mód Kuše, Mystic Force Fightery, Mystická Lví Hůl - Mód Kuše
Příslušenství: Mystic Morfér, Mystic Racer
Zordy: Mystic Garuda, Mystic Lion

Chip je dobrý přítel a má ostrý smysl pro humor. Byl kamarádem Rocca sester již od dětství. Snil o zachraňování světa a vůbec si neuvědomoval, co leží před ním a byl více než šokován, když se stal Mystic Force Strážcem. Jeho mystická síla mu dává schopnost požít světlo k vytvoření bleskových paprsků. Má vědomosti nadpřirozeného a paranormálního dění a jediný ze všech Strážců byl schopen poznat, že Vida je stáleupír pod velením Necrolai. Když Daggeron a Chip šli na Mount Isis, aby se zbavil kouzla, které mu vysávalo duši, Daggeron mu odhalil, že ho chce treénovat jako rytíře. Chip byl tímto nadevše nadšen. Pod Daggeronovými lekcemi se Chip dozvěděl o Udonnině manželovi Leanbowovi, což nechtěně řekl před Strážci a Udonna jim poté řekla svou minulost. Se svými kolegy společně porazili Black Lance. S pomocí mystické komunity a lidí z města, získal s Udonnou, Lanbowem, Daggeronem a svými přátely zpět své síly a byli schopni porazit Pána.
Najeďte na text Legend Mode a uvidíte změnu
Celé jméno: Vida Rocca
Označení Strážce: Pink Mystic Ranger, Pink Legend Warrior
Zbraně: Magi Hůlka, Mystická Lví Hůl
Příslušenství: Mystic Morfér, Mystic Racer
Zordy: Mystic Sprite, Mystic Lion

Vida je velmi tvrdá, ne jentak ledajaká obyčejná dívka. Věří, že akce mluví hlasitěji než slova a radši by dveře srazila než aby je otevřela. Je často viděna jako DJ v Rock Poriu. Vida může mít tvrdou osobnost, ale má velké srdce a je zde vždy pro své přátele a sestru. Vida je vybrána na Růžovou Strážkyni i když nenávidí růžovou. Její schopnost ji umožňuje měnit se do různých tvarů jež vyvolají vítr. Doprovázela LeeLee  do klubu, kde hrál DJ a byla zhypnotizována a změněna v upíra. Chip byl ten, kdo odhalil, že je očarována. Chip nakreslil okolo Vidy ochranou bariéru i když bylo monstrum poraženo, Strážci zjistili, že je Vida stále pod kouzlem. Na chvíli byla očarována Necrolai, ale Chip jí pomohl kouzlo zvrátit.

Později jeden z Deseti Terorů, Hekatiod, použil sliz, aby zabránil Nickovi a Vidě morfovat. To bylo v dobu, kdy se Nick a Vida nesnesitelně hádali. Serpentina toho využila ké své výhodě a zajala čtyři ostatní Strážce. Museli překonat své rozdíly, což vedlo Itassis k odejmutí kouzla z jejich Morférů. Vida byla později svědkem toho, jak Matoombo zachránil míč od auta a zpřátelili se. Vida měla tolik důvěry ve svého nového přítele, že má srdce, že ho nechala, aby ji zničil, ale on to neudělal a dokonce zničil sílu, kterou nasbíral. Když Gekkor bojoval s Matoombem, Vida se ho snažila ochránit. Vida a Matoombo odletěli k Spícímu Jezeru  v jedné dimenzi, aby navždy usnul. Vida a Xander zlákali Gekkora na dost dlouho, aby se Matoombo dostal k jezeru, ale byl zabit Sculpinem. Vida v hororu pozorovala, jak bylo Matoombovo tělo roztrháno, aby odhalilo Pánovu konečnou formu. Se svými kolegy společně porazili Black Lance. S pomocí mystické komunity a lidí z města, získala s Udonnou, Lanbowem, Daggeronem a svými přátely zpět své síly a byli schopni porazit Pána. Po boji Vida plně akceptovala růžovou barvu a nabarvila si hlavu na růžovo. Ona a nově zrozený Matoombo dělali DJe v Rock Poriu.