Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před 3000 lety ve starodávné zemi zvané Animaria vyrostlo ze Země zlo - zlá stvoření známá jako Orgové. Vedeni hrůznostrašným Master Orgem, tato stvoření žili pouze pro destrukci. Pět mocných válečníků vyzbrojených magickými Krystal Meči ochraňovali Animarii proti Orgům. Aby ochránili Animarii, jak válka pokračovala, použili sílu mečů a zdvihli Animarii do nebe. Princezna Shayla zůstala na vznášejícím se ostrově v hlubokém spánku spolu s pěti Wild Zordy a spolu čekali na den, kdy budou znovu potřeba. Válečníci porazili Orgy s pomocí několika dalších Wild Zordů, které byly postupně ztráceny a uvězňováni Orgama hluboko v Zemi.

Za dobu, která uplynula, znečištění oslabilo Zemi a umožnilo Orgům pomalu uniknout ze svých vězení. Princezna Shayla se probudila a Wild Zordy si vybraly šampióny, kteří budou bránit Zemi jako Power Rangers Wild Force. Taylor - tvrdá bojová pilotka, Danny - zřídka mluvící květinář, Max - vtipkující mladík, Alyssa - dobrosrdečná studentka univerzity a Cole - mladý muž vychovaný v divočině, který hledá svůj pravý původ. Mise Strážců narůstá na nebezpečí, když se vůdce všech Orgů, Master Org, vrátil, aby obnovil své impérium.

Při jejich dobrodružstvích Strážci objevují ztracené Wild Zordy. V časech potřeby byly nové Zordy objeveny nebo se samy ukázaly Strážcům. Alyssa našla Slona, Max byl zachráněn Žirafou, Taylor pomohla Medvědům získat jejich pravé podoby, Cole byl před Master Orgem zachráněn Gorilou a našel vejce, ze kterého se vylíhlo mládě Soul Birda, k Dannymu se přidali Nosorožec a Pásovec, Merrick a Shayla zpívali Jelenovi, aby ho přivedli zpět a duchovní cesta odhalila Coleovi Sokola.

Orgský Generál jménem Nayzor otevřel hrobku, ve které po 3000 let ležel Zen-Aku. Uvězněn pěti Starodávnými Válečníky, Zen-Aku hledá pomstu zničením jejich následovníků - Wild Force Strážců. Znovu a znovu je porážel, dokud ho konečně neporazili oni. Strážci nakonec zjistili, že Zen-Aku byl Merrick, šestý Starodávný Válečník, který byl proklet vlčí maskou, kterou si nasadil, aby obdržel dostatek síly ke zničení Master Orga před 3000 lety. Strážci zlomili kletbu a vrátili Merricka do normálu. Merrickovi Wild Zordy mu darovali Lunar Caller, který používá k morfování v Lunar Wolf Strážce. Merrick se nepřidal k týmu, protože se cítil provinilý za své činy, ale pomáhá Strážcům, když je potřeba.

Master Org unesl Princeznu Shaylu kvůli rituálu, ve kterém bude vytvořeno Orgské Srdce. Při rituálu pomohou Toxica s Jindraxem Strážcům zachráněním Princezny, ale Master Org byl stále schopen vytvořit Orgské Srdce, které mu dalo neskutečnou sílu. Byl konečně zničen nespočetným množstvím Wild Zordů, které se zjevily, aby pomohly bezmocným Strážcům. Toxica a Jindrax se usmířili se Strážci a odešli obejít svět. Princezna Shayla si vzala zpět sílu Strážců a zůstala na Animarii, zatímco Strážci se vrátili do normálních životů.